شستشوی رادیاتورها

چرا رادیاتور به سرویس سالیانه نیازمند است؟

رادیاتور اساسی ترین بخش سیستم تاسیسات منزل و یا محل کار شما می باشد؛ به نحوی که گرمای تولید شده در پکیج از طریق آب گرم به رادیاتور و از طریق رادیاتور به هوای منزل و یا محل کار انتقال پیدا می کند.

اگر به هر دلیلی در عملکرد رادیاتور خللی ایجاد شود، سیستم تاسیسات دارای عملکرد صحیحی نبوده و این امر باعث بالا رفتن مصرف انرژی و آسیب رسیدن به قطعات داخلی پکیج شما میشود.

یکی از دلایلی که باعث اختلال در عملکرد رادیاتور میشود ، انسداد مسیر سیرکولاسیون ) گردش ) آب در داخل رادیاتور میباشد. همانطور که می دانیم آب در دمای بالای 55 تولید رسوب می نماید. این رسوبات شامل رسوبات آهکی و املاحی چون کلسیم و منیزیم داخل آب می باشد که در دمای بالای رادیاتور ازآب جدا شده و به بدنه رادیاتور می چسبد که این پدیده باعث انسداد مسیر گردش آب در داخل و همچنین ایجاد خورندگی در بدنه رادیاتور همچنین ذرات آهکی و املاح موجود در آب و همچنین ذرات جدا شده از بدنه رادیاتور نیز به مرور زمان باعث انسداد رادیاتور میشود.

طبق تحقیقات به عمل آمده ، عدم عملکرد مناسب و صحیح رادیاتور باعث افزایش حدود60% مصرف انرژی و کاهش گرمای رادیاتور میشود.

بنابراین جهت افزایش راندمان رادیاتور و در نتیجه کاهش مصرف انرژی توصیه می شود ؛ سالانه یک بار نسبت به سرویس و شستشوی رادیاتورها اقدام گردد . همچنین استفاده از فیلترهای استاندارد ، بخصوص فیلترهای مغناطیسی در دستگاه پکیج شوفاژ دیواری نیز یکی دیگر از این راهکارهاست .

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید
حرارت گستران شرق ( دفتر فنی مهندسی دمیرتاش تولید کننده رادیاتور پنلی )
[تبریز]
  • نوع فعالیت: تولید کننده
  • خدمات/محصولات : تولید رادیاتورهای پنلی استاندارد، دکوراتیو ، با گارانتی تعویض شرکتی 120 ماهه، رادیاتور پنلی، فروش رادیاتور پنلی ، قیمت رادیاتور پنلی، خرید رادیاتور پنلی، نیپل فنری، تولید کننده رادیاتور پنلی، عمده فروش رادیاتور پنلی
  • نوع مالکیت: شرکت سهامی خاص
  • تلفن: 041-33308706، 041-33308706، 041-33308706